PIŁKA NOŻNA

Czy wyobraża sobie ktoś rozgrywki sportowe bez piłki nożnej? Szczególnie w Krakowie, gdzie od lat mamy najlepszą drużynę piłkarską w Polsce. Tak jest również u nas. Dwa razy w roku organizujemy turnieje halowe, mecze odbywają się na Spartakiadach w Rożnowie. Byliśmy Mistrzami Polski Energetyków w hali w  1998r, zajęliśmy 2 miejsce na V Ogólnopolskich Igrzyskach Energetyków w Białej Podlaskiej w 2006 r. Drużyny z jednostek terenowych z dużym powodzeniem uczestniczą w rozgrywkach ligowych.

TAURON SPRZEDAŻ PO RAZ PIERWSZY MISTRZEM !!

W sobotę 15.04.2018r. w Zielonkach rozegrano XXIII Mistrzostwa krakowskiego Oddziału TAURON Dystrybucja S.A. w halowej piłce nożnej. Podobnie jak w roku ubiegłym na starcie stanęły 4 drużyny. W ostatniej chwili wycofał się etatowy uczestnik – Nowy Sącz. Reprezentacje składały się z połączonych ekip pracowników TAURON Dystrybucji S.A., na zasadzie „wolnych transferów” oraz po raz drugi drużyna TAURON Sprzedaż sp. z o.o., która zdecydowanie „zaniżyła” średni wiek uczestników. W pierwszej fazie Turnieju drużyny walczyły systemem „każdy z każdym”. Ostatecznie w finale mieliśmy pierwszy raz zestawienie TAURON Sprzedaż sp. z o.o z Podgórzem. Wcześniej, w meczu „pocieszenia” o 3 miejsce zwycięzcy dwóch poprzednich edycji – Kraków przegrał z Nowym Targiem 2-3 i został bez medali! W finale TAURON Sprzedaż sp. z o.o spotkał się z Podgórzem, zwyciężając 2-0 i po raz pierwszy ta drużyna została Mistrzem na rok 2018.
Podziękowania dla Biura Komunikacji za ufundowanie nagród indywidualnych i dla Macieja Iwańca za sędziowanie.

Król Strzelców: Paweł Front (TAURON Sprzedaż)- 4 gole
Najlepszy Bramkarz: Krzysztof Noga (Podgórze)
Najlepszy piłkarz: Łukasz Slesar (TAURON Sprzedaż)

Bogdan Ulicki

KRAKOWIACY I GÓRALE

W dniu 13 maja 2016 roku TKKF Ognisko Energia zorganizowało w Ostrowsku k/Nowego Targu tradycyjny już towarzyski mecz piłki nożnej „Krakowiacy” vs. „Górale”.
Drużynę „Górali” reprezentowali: Józef Hładowczak, Tomasz Franczak, Leszek Chronowski, Wojciech Kałafut, Jarosław Bulik, Tomasz Wróbel, Krzysztof Filas, Janusz Luberda, Wojciech Olszewski, Marian Michalik, Krzysztof Król, Tadeusz Michalczak, Marek Wideł oraz Zbigniew Malik.
W skład zespołu „Krakowiaków” weszli: Piotr Gromala, Sebastian Witek, Grzegorz Sosin, Paweł Sadko, Przemysław Bigaj, Maciej Ptak, Tomasz Pyziak, Maciej Morasiewicz, Andrzej Pawlak, Grzegorz Barcik, Paweł Ochlust.
Mecz rozpoczął się zgodnie z planem o godz. 17.00 przy bardzo dobrej piłkarskiej pogodzie. Przez pierwsze minuty przebiegał dość spokojnie, aż do momentu strzelenia pierwszego gola dla drużyny „Górali”. Bramkę zdobył Krzysztof Filas po podaniu Marka Widła. Przed końcem I połowy „Krakowiacy” przycisnęli i wyrównali po mocnym strzale i rykoszecie od obrońców, który zmylił bramkarza. Druga bramka dla „Górali” padła już w drugiej połowie po koronkowej akcji zakończonej zwycięskim strzałem Janusza Luberdy.
Spotkanie zakończyło się wygraną drużyny „Górali” 2:1.
Możliwość spotkania się i aktywnego spędzenia czasu okazała się strzałem
w dziesiątkę. Gra wzbudziła sporo emocji zarówno wśród zawodników jak i kibiców przybyłych z Krakowa, Nowego Sącza oraz Nowego Targu. Po zakończonej rywalizacji wszyscy udali się do Szaflar do Karczmy Zadyma na pyszny poczęstunek.
Wszystkim dopisywał bardzo dobry humor, co utwierdza w przekonaniu, że takie spotkania mają sens zarówno w aspekcie sportowym jak i towarzyskim.

Marek Wideł

Click to enlarge

NOWY TARG ZWYCIĘŻA W XX JUBILEUSZOWYCH MISTRZOSTWACH W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ!

W sobotę 18.04.2015r. tradycyjnie w Zielonkach rozegrano Jubileuszowe XX Mistrzostwa krakowskiego Oddziału TAURON Dystrybucja S.A. w halowej piłce nożnej. To najstarsza, cykliczna impreza sportowa w TD S.A., która jest rozgrywana bez przerwy od 1996 roku. W tym roku na starcie stanęły 4 drużyny. Gdzie czasy gdy do rywalizacji stawało 11 ekip! Reprezentacje składały się z połączonych ekip pracowników TAURON Dystrybucji S.A. i TAURON Dystrybucji Pomiary Sp. z o.o. na zasadzie „wolnych transferów”. Mimo niewielkiej liczby drużyn, poziom tegorocznych Mistrzostw był bardzo wysoki. W trakcie ostatniego meczu pierwszej fazy „każdy z każdym” wydawało się, że po jej zakończeniu 3 zespoły będą miały po 6 punktów i o awansie do finału zadecyduje różnica bramek. Ale duch fair play nie ginie i wielkie brawa dla reprezentacji Podgórza. Nie mając już szans na awans do finału, po niesamowitej końcówce meczu zremisowali z Nowy Sączem 1-1, pozbawiając najbardziej utytułowaną drużynę Mistrzostw szansy na kolejny tytuł. W finale spotkali się obrońcy tytułu – Kraków i niespodziewanie ale w pełni zasłużenie nowotarżanie. Do wyłonienia Mistrza konieczne była seria rzutów karnych, gdyż w regulaminowym czasie padł remis 1-1. Więcej opanowania zachował Nowy Targ i wygrał karne 2-1, zdobywając tytuł po kilku latach przerwy. W meczu o 3 miejsce Nowy Sącz pokonał Podgórze 3-1. Jak na Jubileusz przystało, Organizatorzy pomyśleli również o najmłodszych, licznie zgromadzonych kibicach. W trakcie przerw między meczami walczyli w Trójboju piłkarsko-koszykarskim. Najlepszym okazał się Kamil Sosin, druga była Kasia Ptak a trzecia Karolina Kukla. Wszystkie startujące dzieci otrzymały nagrody.

Po turnieju, na wspólnym koleżeńskim obiedzie wspominano dwadzieścia lat dorocznych spotkań, tym bardziej, że wśród nas są tacy, którzy występowali w I Mistrzostwach. I jest ich wcale nie mało. Jednym z nich jest Janusz Luberda z Nowego Targu, który został wybrany najlepszym piłkarzem Mistrzostw. Młodsi mogą brać przykład, z tym, że niestety ich nie ma! Gorące podziękowania dla Maćka Iwańca (TOK) za sędziowanie Jubileuszowego jak i większości Turniejów, Jaśkowi Ulickiemu za zdjęcia i obsługę „stolika sędziowskiego” oraz Ani Durak z Kamilą, Grzesiowi Sosinowi i Zbyszkowi Tarce za przeprowadzenie konkurencji dla dzieci.

PS
Poniżej zdjęcia uczestników dwóch pierwszych Mistrzostw.

Król Strzelców: Grzegorz Sosin (Kraków)  - 4 gole
Najlepszy Bramkarz: Tomasz Ptak (Kraków)
Najlepszy piłkarz: Janusz Luberda (Nowy Targ)

UWAGA !!!

JESTEŚMY ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO - MOŻESZ NAS WESPRZEĆ
WPŁACAJĄC 1 % PODATKU.

KRS NR 0000106940
NAZWA: TKKF ENERGIA

Reprezentacja ZE Kraków na Halowych Mistrzostwach Polski Energetyków w Krakowie 2001r.

Reprezentacja piłkarska
Kraków - 2004

Towarzyskie spotkanie pomiędzy reprezentacjami ówczesnych ZE Kraków - ZE Częstochowa 2004r.

Finaliści V Ogólnopolskich Igrzyskach Energetyków w Białej Podlaskiej w 2006r - ENION Kraków i PKE.

Reprezentacja Nowego Targu - zwycięzcy Jubileuszowych XX Mistrzostw krakowskiego Oddziału TAURON Dystrybucja S.A. w halowej piłce nożne - 2015.

©2010 TKKF "ENERGIA"

START           O NAS          AKTUALNOŚCI           OSIĄGNIĘCIA          NASZE PLANY